08MAJ.

Coś się kończy...

Wiśniowa, Katowicka, Winogrady, Grochowe Łąki.
 
11 lat, 4 lokalizacje, dzięsiątki tysięcy rozegranych gier, tysiące eventów, setki(a może i tysiące?) graczy. To liczby, którymi podsumować można działania naszego sklepu z gralnią. Liczby, które robią wrażenie, a jednocześnie nie oddają nawet ułamka emocji związanych z tymi miejscami.
 
Dziś ze smutkiem ogłaszamy, że z dniem 27 maja nasza gralnia kończy swoją działalność. Powody można by mnożyć, ale nie o wszystkich jest sens się rozpisywać. W ostatnich latach coraz bardziej odczuwaliśmy, że forma, jaką przyjęliśmy, nie do końca się sprawdza. Próbowaliśmy wielu rozwiązań, ale funkcję miejsc do grania coraz częściej przejmują dziś puby, kawiarnie, restauracje. Miejsca, gdzie czas przy planszówkach można spędzić troszkę inaczej, niż tylko grając. I gdzie być może nie odbędą się turnieje na kilkadziesiąt osób, ale które spokojnie są w stanie pomieścić kilka stolików grających w ulubione gry, w mniejszym gronie. Zapotrzebowanie na gralnię, którą stopniowo powiększaliśmy przez lata, spadło, a sklep jako taki aż tyle miejsca nie potrzebuje. Dlatego też zdecydowaliśmy, że to już czas, aby zmienić trochę formę działania.
 
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam wszystkim. Graczom, klientom, przjaciołom. Ludziom, którzy pomogli nam tworzyć to miejsce i sprawić, że przez cały czas działania gralni powstało mnóstwo przezabawnych sytuacji, świetnych wydarzeń i pięknych wspomnień, które zostaną w naszej pamięci przez lata. Za to, że byliście z nami w lepszych i gorszych chwilach, przy pięknej pogodzie i deszczowej aurze, na dobre i złe- DZIĘKUJEMY!
 
Oczywiście zostajemy na ponańskiej mapie gier! Zamknięty zostaje tylko punkt na Grochowych Łąkach 5. Nadal będziecie mogli przyjść do naszych lokali w centrach handlowych, porozmawiać ze sprzedawcą o nowej ulubionej grze i zaopatrzyć się w nowości :) Nadal planujemy organizować eventy pokazowe, grać z Wami, pojawiać się na konwentach i w wielu różnych miejscach, gdzie gra się w planszówki! Nadal działać będzie Akademia Gier i nasze spokania z najmłodszymi graczami! I choć zamknięcie gralni wzbudza w nas smutek, to z optymizmem patrzymy w przyszłość i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z Wami! Do zobaczenia!
 
Ekipa CUBE