Akademia

W 2009 roku Cube zawitał do poznańskich szkół podstawowych. Pod nazwą Akademia Gier prowadzimy od tego czasu dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia w macierzystych szkołach dzieci i młodzieży. Naszą ideą było wzbogacić ofertę szkolną o innowacyjne zajęcia, które w ciekawy sposób będą uzupełniać i poszerzać wiedzę zdobywaną w szkole podczas lekcji i na innych zajęciach dodatkowych. Autorski program zajęć oparliśmy na tzw. nowoczesnych planszówkach, dzięki którym uczymy poprzez zabawę.

 

Program dla każdej grupy dostosowany jest zawsze do wieku i poziomu zaawansowania oraz bagażu doświadczeń uczestników zajęć. Naszym kluczowym założeniem jest, by wiedza zdobywana podczas zabawy lub rywalizacji, utrwalała i uzupełniała tę, zdobywaną podczas lekcji.

Grając z nami w planszówki dzieci niepostrzeżenie uczą się historii, geografii, matematyki, ćwiczą umiejętność czytania i pisania, zapamiętywania, liczenia, rozpoznawania kolorów i kształtów, umiejętności ruchowe i zdolności manualne… ale przede wszystkim rozwijają się, w szerokim rozumieniu tego pojęcia.

 

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia Akademii Gier:

 

 

 • Mają bogatszy zasób słownictwa, potrafią lepiej uzasadniać swoje decyzje i przekonywać do swojej opinii – gry wymagają dyskusji przed, w trakcie i po rozgrywce. Dzieci uczą się komunikowania, poznają nowe słowa i określenia. Ćwiczą opisywanie zjawisk i emocji, poznają alternatywne sposoby określania tych samych zdarzeń czy obrazów. Niejednokrotnie gra wymaga pozyskania sojuszników lub przekonania większości do swojego zdania, czasem przekazania jakieś informacji bez użycia słów kluczy, a czasem wplecenia konkretnych słów do swojej wypowiedzi.

 • Są odporniejsze na stres, łatwiej znoszą porażki, lepiej radzą sobie z sukcesami – nierozerwalnie gry wiążą się z podejmowaniem wyzwań, przegranymi i zwycięstwami. Przy planszy dzieci opanowują sztukę radzenia sobie z niełatwymi emocjami. Gracze uczą się akceptować porażki i wyciągać z nich wnioski. Poznają również smak zwycięstwa oraz dowiadują się, że w drodze do celu, liczą się nawet małe sukcesy.

 • Sprawniej poruszają się w środowisku, w którym panują zasady, reguły – każda gra wymaga podporządkowania się określonym zasadom, wyznacza cele, określa granice. Gracze musza przyswoić sobie panujące reguły i nauczyć się funkcjonować w ich obrębie.

 • Są odważniejsze, chętniej podejmują wyzwania – kolejne rozgrywki to kolejne wyzwania. Już sama decyzja, o tym, czy zasiąść do planszy i poddać swoje umiejętności weryfikacji wymaga nie lada odwagi.

 • Uważniej słuchają, potrafią się lepiej skoncentrować, są cierpliwsze – gry planszowe z założenia wymagają (z odstępstwami od tej reguły) skupienia i koncentracji. Stosujemy tu metodę małych kroków: od gier, przy których uwagę trzeba skoncentrować na kilka minut, stopniowo wydłużamy czas, w którym młody człowiek potrafi działać w pełnym skupieniu i koncentracji.

 • Nie są samotne – potrafią znaleźć się w grupie społecznej, lepiej znają siebie i kolegów – wspólny czas spędzony przy grach owocuje nie tylko nowymi znajomościami. Dziecko poznaje lepiej siebie, swoje umiejętności i emocje oraz innych graczy. Uczy się funkcjonować w grupie, ćwiczy współpracę i komunikację.

 • Są bardziej kreatywne, otwarte na nietypowe rozwiązania, potrafią myśleć abstrakcyjnie – różne gry, różne mechaniki, różne zadania i cele stawiane przed graczami, różni współgracze i ich pomysły, czy strategie, powodują, że trzeba nauczyć się elastyczności i szukania nieszablonowych rozwiązań. Dzięki grom dzieci poszerzają swoję horyzonty i uczą się eksperymentować.

 • Rozwijają wyobraźnię i wyobraźnię przestrzenną

 • Potrafią myśleć logicznie, planować, budować strategię, widzieć związki przyczynowo-skutkowe

 • Sprawniej podejmują decyzje, rozumieją również, że każda decyzja ma swoje konsekwencje

 • Mają pasje i zainteresowania!

 

 

Wierzymy, że nauka poprzez zabawę – gwarantuje długotrwałe efekty, a czas spędzony na graniu pozwala odkryć, określić i rozwijać potencjał, który drzemie w każdym młodym człowieku!

 

 

Zajęcia prowadzimy w szkołach i przedszkolach na terenie Poznania i okolic. W naszej ofercie znajdują się zajęcia z gier planszowych (dla przedszkoli i klas 0-6), gier strategicznych – tzw. gier bitewnych/ figurkowych (dla klas 4-6) oraz z szachów i gier logicznych. Spotkania prowadzą nasi doświadczeni animatorzy, którzy kochają pracę z dziećmi i uwielbiają gry planszowe. To połączenie zapewnia nam niesłabnącą sympatię dzieci, które rozpoczęły z nami swoją planszową przygodę.

 

Gwarantujemy ciekawy i dostosowany do grupy program, fachową opiekę, wszystkie niezbędne do zajęć materiały i pomoce. Zajęcia odbywają się w szkole dziecka raz w tygodniu. Jeżeli z jakiegoś powodu dziecko nie wzięło udziału w konkretnych zajęciach jest zapraszane na dodatkowe spotkanie ,,odróbkowe’’ do naszej Gralnii w sklepie Cube w Galerii Pestka. W ciągu roku szkolnego zapraszamy członków Akademii wraz z całymi rodzinami na Festiwal Gier Planszowych, podczas którego rodzice mają szansę poznać gry wykorzystywane na zajęciach, pograć z nami, poznać naszych animatorów, ale również na własne oczy przekonać się jak radzi sobie jego pociecha.

 

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia Akademii Gier? Zadzwoń lub napisz!

 

Chcesz, żeby Twoje dziecko dołączyło na zajęcia w trakcie roku szkolnego? Zadzwoń lub napisz!

 

Chcesz, żeby w Twojej szkole odbywały się zajęcia Akademii Gier? Zadzwoń lub napisz!

 

akademia@cubecp.pl

telefon: 506 725 226

Numer rachunku bankowego: mBank 91 1140 2004 0000 3002 3211 1771

 

 

Letnia / Zimowa Akademia Gier

 

Przez całe wakacje letnie i zimowe ferie organizujemy Warsztaty z Grami. Podczas 5-dniowych turnusów, dzieci w wieku 6-17 lat poznają gry planszowe, fabularne, strategiczne, figurkowe oraz podstawy modelarstwa. Zapewniamy ciekawy program, profesjonalną opiekę, a przede wszystkim mnóstwo grania.

 

 

Oferta dla szkół

 

Zapraszamy klasy do odwiedzenia nas w Cube w Galerii Pestka na ul. Solidarności 47 w Poznaniu  lub zaproszenia naszych animatorów do swojej szkoły.

 

Dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci w wieku szkolnym przygotowaliśmy następujące propozycje niecodziennych lekcji, podczas których pod przykrywką wyśmienitej zabawy przemycać będziemy walory edukacyjne i wychowawcze:

 

 • Integracja podczas grania – pierwsze dni w szkole nigdy nie są łatwe. Chcielibyśmy dzięki grom planszowym pomóc przełamać pierwsze lody. Stawiając przed uczniami zadania, zmuszając ich do kooperacji, lub zdrowej rywalizacji pomagamy dzieciom poznać siebie nawzajem, uczymy współpracy, komunikacji i działania w grupie. Taka lekcja jest również doskonałym pomysłem na rozwiązanie problemów w działającym już gronie.

 • Wehikuł czasu – to lekcja historii, podczas której uczniowie odtwarzają bitwy z okresu II wojny światowej. Na przepięknej trójwymiarowej makiecie, podejmując strategiczne decyzje poznają dzieje wojenne od podszewki.

 • Dawno, dawno temu… – lekcja języka polskiego ćwicząca zasób słownictwa, biegłość wypowiadania się, komunikowania i wyobraźnię przy wykorzystaniu gier storytellingowych

 • Młody przedsiębiorca – lekcja przedsiębiorczości oparta na najlepszych grach ekonomicznych, w praktyce, podczas rozwiązywania zadań stawianych przez gry - przybliżająca prawa mikro i makroekonomii.

 • Blubramy tej – planszówkowa odrobina lokalnego patriotyzmu, nauka popularnych zwrotów i zwyczajów poznańskich, z wykorzystaniem gier planszowych.

 • Do you play in English? – angielski na wesoło, przy stole z grami planszowymi i karcianymi.

 • Świat gier bez prądu - spotkanie z grami planszowymi połączone z turniejem wybranej gry.

 • Tematyczne spotkania z grami planszowymi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (połączone z wręczaniem prezentów przez Gwiazdora), Wielkiej Nocy, Dnia Dziecka, Pierwszego Dnia Wiosny itp.

 

Lekcja trwa 90 minut. Gwarantujemy ciekawy, autorski program, przygotowanych, doświadczonych i kompetentnych prowadzących oraz wszystkie materiały i pomoce potrzebne do przeprowadzenia lekcji.

 

Oferta dla przedszkoli

 

Proponujemy Państwu organizację w przedszkolu Dnia z Grami Planszowymi. Specjalnie przygotowany autorski program, dostosowany do każdej grupy wiekowej sprawi, że nasza wizyta zapewni moc wrażeń zarówno maluchom, jak i najstarszym przedszkolakom. Przybliżymy dzieciom nowoczesne gry planszowe, dzięki którym wspólnie będziemy ćwiczyć skupienie uwagi i koncentrację, pamięć, umiejętność planowania, koordynację oko-ręka, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Wspólne granie przeplatać będą wesołe animacje i konkursy.

Takie spotkanie z grami może być również doskonałym dopełnieniem i urozmaiceniem świąt i dni szczególnych w przedszkolu:

 • Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty, czy Dziecka – zorganizujemy Wielki Rodzinny Festiwal Planszowy

 • Spotkanie Wigilijne – zorganizujemy wizytę Gwiazdora, który przyniesie każdemu dziecku planszówkę i nie tylko rozda upominki, ale również pogra i pobawi się z przedszkolakami

 • Wielkanocny Zajączek - zasiądziemy do gier z jajkami, barankami, zajączkami i kurczakami

 • Pierwszy Dzień Wiosny, Zakończenie Roku, Pasowanie na przedszkolaka – chętnie wspomożemy organizację tych wydarzeń swoimi pomysłami i doświadczeniem.