O nas

CUBE – sześcian, kostka, kość… ale też poznańska firma od 2007r. zajmująca się grami planszowymi, bitewnymi, karcianymi, akcesoriami do gier... i wszystkim, co z grami towarzyskimi i taką formą spędzania wolnego czasu się wiąże.
Tak naprawdę ciężko nam określić, kiedy powstała nasza firma. Już na początku lat 90-tych odbywaliśmy swoje pierwsze wyprawy po gry do naszego zachodniego sąsiada. Na własne potrzeby tłumaczyliśmy kultowych die Siedlers von Catan, długie zimowe wieczory spędzaliśmy na harcerskim zimowisku grając w Doomtroopera, a książki i kubki rozstawione na stole robiły nam za budynki w pierwszych grach Warzone

W końcu postanowiliśmy połączyć naszą pasję, doświadczenie, smykałkę i hobby, i tak 17 września 2007r. otworzyliśmy sklep CUBE przy ul.Katowickiej w Poznaniu. Miejsce, w którym można było nie tylko znaleźć fajne gry, czy fachową obsługę, ale również przestrzeń i towarzystwo do grania. Później zaczęliśmy pojawiać się z grami na imprezach w całej Polsce. To z nami uczyliście się grać w Munchkina. U nas mogliście kupić rodzynki niedostępne nigdzie indziej… My organizowaliśmy pierwsze wielkie turnieje w Warmachine and Hordes i pierwsze nocne imprezy z planszówkami w Poznaniu. Otworzyliśmy, jako jedni z pierwszych w kraju wypożyczalnię gier planszowych z myślą o tych wszystkich, którzy chcieli poznać grę w zaciszu swojego domostwa, nim podjęli decyzje o jej zakupie.

Pomyśleliśmy wreszcie, że jest całe mnóstwo ludzi, którzy na co dzień nie mają okazji ,,natknąć się’’ na nas i tak trafiliśmy w 2009 r. do poznańskich centrów handlowych. Dziś znajdziesz nasze stoisko w King Cross Marcelin oraz sklepy w Starym Browarze i Pestce.

Bardzo szybko rozpoczeliśmy również współpracę z poznańskimi szkołami - gdzie promujemy granie w gry, jako hobby rozwijające dzieci! Pod nazwą Akademia Gier Cube prowadzimy zajęcia pozalekcyjne w szkołach, festiwale rodzinne dla dzieci oraz letnie i zimowe warsztaty dla młodych graczy.

Pod koniec 2012 roku - rozpoczeliśmy działalność wydawniczą, jako Cube Factory of Ideas (www.factorycube.pl). Z naszym logiem na pudełku ukazały się dotąd takie tytuły, jak: Schotten Totten, Summoner Wars, Martwa Zima, czy Magia i Myszy, a nasze stoisko na stałe wpisało się już w krajobraz największych branżowych targów na świecie: Essen Spiel. Factory of Ideas to w dużej mierze gry wydawane na licencji. Najlepsze, takie, których uważaliśmy, że zdecydowanie brakuje na naszych, sklepowych półkach. Ale prowadzimy również autorskie projekty. Jesteśmy wydawcą TopATop. Nadaliśmy fizyczny kształt marzeniu 5-cio letniej dziewczynki o własnej grze, wydając Psi!Psi! - grę, która nie tylko została przez dzieci wymyślona, ale również zilustrowana.  Wreszcie to my jesteśmy pomysłodawcą, autorem opracowania i wydawcą gry o gwarze poznańskiej ,,Nie tej!''

Ale CUBE to nie tylko wydawanie i sprzedaż gier, to nie tylko turnieje i imprezy, nie tylko najfajniejsze zajęcia lekcyjne dla dzieci, nie tylko miejsce, w którym zawsze można pograć i o grach porozmawiać! To przede wszystkim fantastyczni ludzie, którzy tworzą niepowtarzalną ekipę maniaków gier! Aktualnie nasz zespół tworzy kilkadziesiąt osób. Najliczniejsze i najlepiej przez wszystkich znane twarze to nasi frontowcy: sprzedawcy i animatorzy, ale obok nich z równą pasją i zaangażowaniem pracuje obsługa magazynu i dostaw, handlowcy, graficy, korektorzy i redaktorzy. Łączy nas wszystkich jedno: jesteśmy szczęściarzami, bo należymy do tej części społeczeństwa, która naprawdę lubi swoją pracę i chętnie dzieli się swoją pasją. A co najważniejsze: ma niesłabnący apetyt na więcej! Bo wszyscy tu przecież GRANIE MAMY WE KRWI!

Wierzymy, że dzięki naszej działalności, z każdym dniem coraz więcej osób odpowiada TAK na nasze zawołanie: ZAGRASZ? Bo wszystko to przecież robimy z myślą o Was!

Zachęcamy do śledzenia nas na FaceBooku


Nasze dane:

CUBE Anna Bobrowska
Os. Bolesława Chrobrego 8/49
60-681 Poznań, Polska
NIP: PL 972 057 53 48 REGON:634168065

Rachunek bankowy 67 1090 1346 0000 0001 1952 2010

e-mail ogólny: sklep@cubecp.pl

 

Punkt handlowy: ul.Półwiejska 42 (Stary Browar) w Poznaniu.

Adres dostaw: CUBE ul. Naramowicka 47D lok.122, 61-611 Poznań